Aš labai mėgstu kavą. Manau galėčiau save vadinti kavamane. Mano TOP: flat white arba doppio su augaliniu pienu (lungo irgi neatsisakau) ir namuose espresso kavinuku ruošta juoda kava. Bet visada smalsu išbandyti naujus kavos skonius. Pavyzdžiui, cold brew kavą (šaltu vandeniu plikyta kava), kuri turi mažiau rūgšties, nei karštu vandeniu plikyta kava, tačiau daugiau kofeino. Be to, toks paruošimo būdas atskleidžia švelnų ir net kiek saldesnį kavos skonį.
Man atrodė, kad pasigaminti gerą cold brew kavą namuose yra labai sudėtinga. Buvau įsitikinusi, kad tam reikia įmantrių kavos prietaisų, bet klydau! Tokią kavą labai paprasta pasiruošti, o pasigaminus jos daugiau ir laikant uždarame inde šaldytuve galima turėti „paruoštuką“ šaltos kavos kokteiliams net kelioms dienoms ar savaitei.
Cold brew kavą galima gerti vieną su ledukais, bet man labai skanu sumaišyti ją su kokosų pienu (jei norisi saldžiau, galima dėti šiek tiek agavų sirupo – cukraus geriau nedėti, nes jis sunkiai ištirps) – ruošiu santykiu 50/50, bet Jūs galite drąsiai eksperimentuoti su skoniais ir, tarkime, kavos pilti 2/3 ir 1/3 mėgstamo pieno ar ginger tonic. Tai kaip pasiruošti cold brew kavą namuose? Viskas labai paprasta!
KO REIKĖS?
– 150 g maltos kavos (aš naudojau prancūzišką L’OR Intense maltą kavą)
– 1 L talpos indo (tinka ir stiklainis)
– Šalto vandens (geriausia naudoti filtruotą vandenį)
– Dar reikia kokio nors filtro/sietelio/kavos indo su popieriniu filtru tirščiams atskirti (aš naudojau kavos presą – french press)
GAMINAME:
1.Maltą kavą inde užpilame šaltu vandeniu ir gerai išmaišome.
2. Indą uždengiame dangteliu arba maistine plėvele.
3. Dedame į šaldytuvą brandintis mažiausiai 12 valandų – aš brandinau 16 valandų. Tiesa, brandinti ilgiau nei 24h nepatartina.
4. Kavą išmaišome ir nukošiame tirščius.
5. Gautą koncentratą naudojame šaltos kavos kokteiliams, o likusį koncentrato kiekį dedame į šaldytuvą (galima laikyti iki savaitės, kai kur rašo, kad ir iki 2 savaičių).