Iki Kalėdų liko ne tiek ir daug laiko. Jei vis dar sukate galvą, ką padovanoti JAM (savo partneriui, tėčiui, broliui, seneliui, draugui, kolegai) arba JAI (partnerei, mamai, sesei, močiutei, draugei, kolegei) arba sau – daugiakartinis metalinis skustuvas puiki idėja! Pavyzdžiui, prabangaus dizaino Slowli metalinis skustuvas sukurtas naudoti visą gyvenimą! Jis pagamintas iš 100% nerūdijančio metalo.
Tai ne tik tvaresnis, atsakingesnis ir aplinkai (ir piniginei) draugiškesnis pasirinkimas, bet ir stilingas vonios kambario aksesuaras. Toks skustuvas angliškai vadinamas “safety razor” – tai reiškia, kad juo naudotis yra visiškai saugu.
Man atrodo, kad Kalėdo puikus metas žengti žingsnį sąmoningumo ir tvarumo link. Įprastų vienkartinių skustuvų negalima perdirbti. Pakliuvę į buitinių atliekų srautą vienkartiniai skustuvai nugula į sąvartynus, kur ne tik teršia gamtą (+ plastikinės jų pakuotės), bet yra labai pavojingi – jie žaloja gyvūnus sąvartynuose ieškančius maisto. Nei vienas išmestas plastikinis skustuvas dar nesuiro, taigi milijonai jų vis dar tebėra mūsų Žemėje.
Iš pradžių, gali pasirodyti, kad metalinis skustuvas kiek brangesnis pasirinkimas, nei vienkartiniai plastikiniai skustuvai. Bet tik iš pradžių. Paskaičiuota, kad vidutiniškai per metus žmogus sunaudoja 24 vienkartinius skustuvus ar keičiamas jų galvutes. O vieno metalinio skustuvo užtenka visam gyvenimui, tereikia keisti peiliukus, kurie tarnauja tiek pat laiko kiek keičiamos plastikinių skustuvų galvutės, tik kainuoja kokius 4-7 kartus pigiau. Geras būdas sutaupyti pinigų renkantis vieną kokybišką daiktą ir skustimąsi be atliekų.
Skutimosi ritualai iš pradžių tampa lėtesni ir reikalauja daugiau dėmesio sau. Prisipažinsiu, kad pradžioje šie tiek baisu išbandyti žvilgančius metalo ašmenis ir viskas vyksta itin atsargiai (ypač kelių zonoje). Tačiau išbandžius supranti, kad skutimasis lengvesnis nei atrodė. Švarus, malonus, saugus. Greitai išmoksti jį laikyti ir naudoti patogiai. Svarbiausia – neskubėti. Nors šiuo metu atlieku kojų plaukelių šalinimo procedūras lazeriu (esu praėjusi visą rekomenduojamą kursą bikini ir pažastų zonose, todėl tose vietose dėl plaukelių galiu nebesukti galvos – užtenka tik palaikomųjų procedūrų), bet iki galutinio rezultato dar reikės palaukti, todėl skustuvas man vis dar labai reikalingas.
Prieš kiekvieną naudojimą reikia įsitikinti, kad skustuvo galvutė tvirtai prisukta prie rankenos – tai užtikrina, kad skustuvo ašmenys yra pakreipti tinkamu kampu. Prisukti reikia tiek, kad skustuvas tvirtai laikytųsi, bet kitą kartą būtų atsukamas be didesnės jėgos naudojimo. Skustuvo nereikia spausti, laikyti maždaug 30 laipsnių kampu. Skusti rekomenduojama trumpais ir lengvais judesiai. Reikia šiek tiek laiko “prisijaukinti” metalinį skustuvą, bet tikrai verta. Slowli apsaugo nuo bėrimų, įaugančių plaukelių, kuriuos sukelia įprasti kelių peiliukų skustuvai, nedirgina odos, nepalieka paraudimų ir skutimosi žymių.
Ką daryti su panaudotais peiliukais? Skutimosi peiliukai negali būti perdirbami ir rūšiuojami (tačiau pats skustuvas gali būti perdirbamas). Be to, išmetus peiliukus didelė rizika susižeisti darbuotojams tvarkantiems atliekas (taip pat svarbu ir dėl žmonių, renkančių iš konteinerių šiukšles, saugumo).
Susidėvėjusius ir nebetinkamus naudojimui peiliukus rekomeduojama laikyti sandariame inde arba kitaip, sukurti panaudotų britvučių banką – ant stiklainio, skardinės ar tuščio vitamino buteliuko aiškiai užrašyti “NAUDOTI PEILIUKAI” (laikyti saugioje, vaikams ar augintiniams neprieinamoje vietoje). Kai indas prisipildo – saugiai juos išmesti į bendrų atliekų konteinerį įsitikinus, kad jie nieko nesužeis.
Metalinių skustuvų yra skirtingų spalvų:
Metalinis skustuvas SLOWLI CLASSIC sidabrinis
Metalinis skustuvas SLOWLI CLASSIC juodas
Metalinis skustuvas SLOWLI CLASSIC rožinis
Daugiau mano tvarių atradimų rasi čia: Simonos Burbaitės 5 tvarūs atradimai
Reklama sukurta su Urban Earth Lovers