Įsirenginėdami namus su Matu, tikriausiai, labiausiai užstrigome ties virtuvės stalviršio pasirinkimu. Grindis ir sienų spalvą mums buvo lengviau išsirinkti, nei stalviršį. Pasidalinusi keliais variantais savo Instagram Stories sulaukiau labai daug skirtingų Jūsų nuomonių, todėl supratau, kad šioje vietoje mums tikrai bus reikalinga profesionalo pagalba (visus kitus sprendimus dėl namų be vargo priimdavom patys).
Šiandien savo YouTube kanale dalinuosi nauju vlog’u apie tai, kaip mums sekėsi rinktis virtuvės stalviršį ir kokį galų gale pasirinkome. O šiame blogo įraše pasidalinsiu pasirinkto stalviršio privalumais. Nes jei ir Jūs esate panašiame etape (arba būsite) – labai tikiuosi, kad tai bent kažkiek palengvins Jūsų paieškas ir pasirinkimus.
Kai mes domėjomės, kas geriausiai gamina stalviršius – Vilniuje radome bent kelis variantus. Tačiau mums pasirodė, kad didžiausias pasirinkimas yra Termopale. Čia lankėmės ne vieną kartą, čiupinėjome paviršius, juos lyginome, dėliojome, kokia spalva tiks mūsų virtuvėje. Iš tiesų, turėjom daug klausimų – ir visus atsakymus čia gavome.
Taigi pasidalinsiu keliais svarbiais momentais, kurie ir mums pasirodė svarbūs renkantis tą vienintelį. Mūsų išrinktasis – Compact HPL! Dabar pabandysiu žmonių kalba paaiškinti, kas tai. Compact HPL medžiaga gaminama aukštu slėgiu aukštoje temperatūroje presuojant specialiomis medžiagomis suvilgytą popierių (daug jo sluoksnių). Taip išgaunama itin stabili ir patvari plokštė, kuri nebijo cheminio ir mechaninio poveikio – tai ypač svarbu tiems, kurie įsirenginėja virtuvę ne dėl grožio, o tikrai ten žada nemažai gaminti.
Compact HPL medžiaga mums patiko dėl savo patvarumo (atspari pažeidimams), paprastos priežiūros (atsparus drėgmei ir chemikalams) ir laaaabai didelės spalvų ir raštų įvairovės (nuvažiuokit į Termopalą ir patys pamatysit). Compact HPL stalviršis nėra toks pretenzingas kaip natūralus akmuo, gali būti labai plonas, bet vis tiek išlieka tvirtas. Dažniausiai naudojamas Compact HPL storis 10-12 mm – tokio storio stalviršis visai virtuvei suteikia papildomos elegancijos ir lengvumo.
Pasirodo, kad žmonės šią medžiagą renkasi dėl to, kad jinai atsparumu tikrai konkuruoja su dirbtiniu akmeniu, bet yra mažesnės kainos ir turi ne tik vienspalvių, marmuro, terrazo ar akmens dekorų, bet yra šilto medžio, surūdijusio metalo, akmenukų, super matinių nano paviršių, nerūdijančio plieno ir daug kitų. Mes pasirinkome matinį, balto marmuro su baltu užpildu Compact HPL! Puikiai tiks prie mūsų pilkų virtuvės baldų.
Tiesa, dar vienas labai didelis privalumas – galimybė montuoti plautuvę iš apačios. Tai labai patogus būdas nuvalyti, tarkime, trupinius ir neturėti jokių plautuvės kraštų, kurie kaupia nešvarumus. Būtent tokios plautuvės su Matu labai norim! Be to, iš tos pačios medžiagos gaminsime ir salą virtuvėje – turėti tokią visada buvo mano svajonė.
Taigi, pagrindinės savybės, kuriomis gali didžiuotis Compact HPL:
– Aukščiausias atsparumas drėgmei, smūgiams;
– Kietumas ir tankumas;
– Neturi mikroporų dėl to neįgeria spalvų, buitinės chemijos bei nešvarumų;
– Paliekamos atviros briaunos dėl to atrodo labai estetiškai.
Milano dizaino tendencijos rodo, kad stalviršis virtuvėje tampa vis plonesnis, todėl Compact HPL yra puiki, kokybiška, geros kainos ir savybių medžiaga, kuri taip pat atitinka ir naujos kartos tendencijas. Džiaugiuosi, kad pagaliau išsirinkome savo – jau nekantrauju pamatyti, kai atrodys mūsų virtuvė!
3 komentarai
Sveiki:) o ar nesigeria purvas i stalvirsio briauna? Ji tokios kitokios teksturos, negu stalvirsio virsus.
Termopale tie sonai jau ne patys svariausi:/ Idomu, kaip butu po burokeliu laseliu ar pan.
Sveiki,
Neee, tikrai labai praktiškas stalviršis ir lengvai prižiūrimas 🙂 Mes jau beveik metai su juo gyvenam ir negalim atsidžiaugti!
Ok, aciu!:)