Kalbėti apie psichologines problemas Lietuvoje vis dar tabu, nes būsi iškart pasmerktas, o geriausiu atveju – apšauktas bepročiu. Net ir pasaulinio lygio žvaigždės, tokios kaip Robbie Williams – pripažino, kad ilgai slėpė tai, kad sirgo depresija, nes tokios sąvokos kaip “depresija” ir “nerimas” visuomenėje buvo nepriimtinos. Galbūt ir šiandien jos vis dar nepriimtinos, bet apie tai kalbėti reikia. Pagaliau nutraukti tą tylą, nes psichologinė ir dvasinė kančia yra milijonus kartų sunkesnė nei fizinė.
Nemažai žmonių emocinę kančią gydo ją slėpdami. Jie griebiasi alkoholio, narkotikų, siekia malonumų, persivalgymo, daro viską, kas prislopina skausmą bet iš esmės jo negydo. Aš visada buvau tas žmogus, kuris galvodavo, kad depresija yra tinginių liga ir nesuprasdavau, kaip apskritai įmanoma ja susirgti. Tai gyvenimas man pasakė: “Žiūrėk, aš tau parodysiu kaip!”.
Ir taip. Aš sirgau depresija. Iškart noriu pasakyti, kad jokios tragedijos, kuri galėtų sukelti man tokią emocinę būseną, apie kurią pasakosiu, nenutiko. Vieną rytą pabudau ir pasaulis pasikeitė. Apie tai kalbėdama, aš rizikuoju būti pasmerka ar neteisingai suprasta. Ir galbūt Tu niekada nesirgai depresija. Linkiu niekada ja ir nesusirgti. Bet tikiu – dauguma tikrai supras, kad tai nėra verkšlenimas, koks gyvenimas blogas ar neteisingas. Ir ne – tai nėra pigus ar banalus marketinginis triukas. Nevaidinu aukos. Atvirkščiai, savo pavyzdžiu noriu suteikti vilties kitiems, panašaus likimo žmonėms, kad įmanoma pasveikti, atsistoti ant kojų ir vėl pradėti gyventi, net tada, kai atrodo, kad tai yra mažiausiai, ko tu nori. Pasirodo, dugnas irgi gali tapti tvirtu pamatu ant kurio statomas gyvenimas. Iš tikrųjų, net ir šis tekstas yra mano gijimo proceso dalis.
Tada depresija man atrodė kaip mirties nuosprendis. Gal todėl, kad depresija yra viena iš sunkiausių kančios formų – tu jauti labai stiprius menkavertiškumo, beviltiškumo, gėdos ir nusivylimo jausmus. Ir taip – kiekvieną dieną, pusę metų. 2017 sausis – birželis. Šito laikotarpio tikriausiai nepamiršiu niekada. Paradoksalu, bet tik per miglą atsimenu, kaip gyvenau tuos šešis mėnesius. Ne todėl, kad nenorėčiau aiškiai prisiminti, tiesiog tuos pusę metų aš buvau tarsi apsvaigusi. Kad būtų paprasčiau suvokti, jausmas buvo toks, lyg aš būčiau paralyžiuota – be valios ir jėgų tai sustabdyti. Tuo metu atrodė sudėtinga kiekviena užduotis – atsikelti iš lovos, nueiti į dušą, pasiruošti maistą ir dar jį kramtyti. O ką jau kalbėti apie mano kūrybinį darbą, kuris reikalauja nuolat generuoti idėjas. Atsimenu, kai reikėdavo atsakinėti klientams ar parašyti kad ir trumpą tinklaraščio postą – tai užtrukdavo valandų valandas, nes man svaigdavo galva ir negalėdavau rišliai sudėlioti sakinių.
Jaučiau, kaip iš manęs dingo gyvybė, noras kažką daryti, įdomumas, tapau abejinga viskam. Sau kartodavau: “negaliu mąstyti”, “nemoku gyventi”, “negaliu dirbti”, “negaliu gaminti maisto”, “negaliu sukoncentruoti dėmesio”, “negaliu skaityti”. Blogiausia, kad tai žlugdė ne tik mane, bet ir mano mylimus žmones. Nustojau domėtis net ir jais. Ir mamyte, aš taip Tavęs atsiprašau, kai skambindavau naktimis, verkdavau į ragelį sakydama, kad nebenoriu gyventi. Aš tik galiu pabandyt įsivaizduoti, kokį skausmą tada Tau kėliau.
Kai tik susirgau, aš nesupratau, kas su manimi vyksta. Tuo metu ieškojau visų įmanomų sveikatos problemų (kraujo tyrimai, skydliaukė, moteriški reikalai, buvo mintis, net šviesti smegenis), o tiksliau bet kokio logiško paaiškinimo, kas su manimi vyksta. Tikriausiai tada būčiau labai apsidžiaugus, jei man būtų radę fizinį „defektą“, nes psichologinį pašalinti užtrunka kur kas ilgiau. Čia operacijos nepadarysi ir žaizdos taip paprastai neužsiūsi. Ir taip… Paaiškėjo, kad problema buvo ne mano sveikata, o mintys.
Per tą laiką aš kasdien išgyvenau visus įmanomus blogiausius egzistuojančius scenarijus – tėvų ligas, mirtis, skyrybas, darbo praradimą, skurdą ir daug kitų dalykų. Nuolat jaučiau silpnumą, stiprų deginimą krūtinėje ir pakaušyje. Visiškai netekau apetito (tada svėriau vos 50 kg). Ir visada norėjau miego, bet blogiausia – kad miegoti negalėjau. Pavykdavo pamiegoti vos kelias valandas per parą, bet ir to nepavadinčiau miegu, nes jis būdavo negilus ir vis prabudinėdavau. Jau sveikas žmogus neišsimiegojęs ir nepailsėjęs jaučiasi blogai, negali normaliai koncentruoti dėmesio, tai ką jau kalbėti apie sergantį. Nemigos priepuoliai mane kankino visus tuos šešis mėnesius, akys stačios net po tris – penkias paras būdavo.
Man tirpo visos galūnės (kojų ir rankų pirštai), nuolat buvo žemas spaudimas – vaikščiojau visa išbalusi. Kitaip sakant, buvau daržovė, nes man niekas neteikė džiaugsmo, niekas nerūpėjo. Praradau pasitikėjimą savimi. Bijojau bendrauti su žmonėmis (buvo sunku net sakinį pasakyti sklandžiai) – o juk viešai rodytis, bendrauti ir kalbėti reikėjo (toks mano darbas). Aplinkiniai jau irgi pastebėjo, kad kažkas su manimi ne taip, kad ir kaip bandžiau tai slėpti – nepadėjo nei makiažas, nei dirbtinė šypsena.
Žiūri į veidrodį, sau į akis – o ten savęs nematai. Buvo akivaizdu – aš nykstu ir gęstu. Be to, artėjo mano knygos pristatymas, kuris man tada kėlė siaubą ir visi kiti svarbiausi knygos paruošimo darbai – galutinis teksto redagavimas, knygos dizainas, viršelis.
Bet kad ir kaip blogai jaučiausi, aš nepasidaviau ir vis tiek ieškojau pagalbos. Ir tik po pusės metų dvasinės ir fizinės kančios aš ją atradau. Kai sirgdama jau maždaug mėnesį pirmą kartą apsilankiau pas kažkokią psichologę – prognozės nebuvo daug žadančios. Sakė, kad mažiausiai pusę metų teks gerti vaistus, dar apie metus ar du užtruks terapija. Vien mintis, kad taip ilgai teks gydyti sielą, mane žudė. Bet neturėjau kito pasirinkimo. Pagalbos ieškojau visur – psichiatrai, psichologai, net dvasininkai. Pačiai sunku patikėti, kiek šundaktarių teko pereiti, kurie net nelabai suvokia, kaip padėti žmogui tokioje situacijoje. Gal tai iš esmės atsako į klausimą, kodėl Lietuvoje tiek daug savižudybių.
Prisimenu pirmą ir paskutinį savo vizitą pas tokią “psichologę”– sėdžiu kėdėje, verkiu krokodilo ašarom, sakau jai, kad nebegaliu gyventi, o ji: “Tai tvarkoje, perveskit man mėnesį į priekį mokestį už konsultacijas ir pažadu – mes Jums padėsim”. Tuo metu ieškojau ir psichiatro pagalbos. Suradau. Gėriau vaistus – vienu metu net keturis – antidepresantus, raminamuosius, migdomuosius ir extra atveju xanax. Tik tiek, kad vaistai turi trumpalaikį efektą – jie slopina simptomus, bet problemų neišsprendžia. Žinoma, kartais vaistai yra tiesiog būtini – priklauso nuo situacijos. Kol vartojau vaistus kas dvi savaites dariausi kepenų tyrimus, kad stebėčiau, kaip vaistai jas veikia. Tiesa, vaistai irgi ne pigus malonumas. Kaip ir tyrimai. Kaip ir gydytojai. Sirgti depresija netgi labai, ir labai brangu. Be to, kai pradėjau gerti vaistus, mano organizmui tai sukėlė dar didesnį šoką – pykino ir svaigino. Nors įtariu, kad gal greičiau pati išprovokavau tokį jų poveikį, dabar jau nežinau. Nes tuo metu mano antras vardas galėjo būti “katastrofa” – suprask, kiekviename žingsnyje isterija ir panika.
Maždaug schema buvo tokia: reikia gerti vaistus, kad jie stabilizuotų mano emocinę būseną, o tada bus galima pradėti psichoterapiją. Bet surasti tinkamą psichologą buvo taip sunku (čia kaip su geriausiu draugu, juk pirmas sutiktas žmogus staiga netampa tavo gyvenimo dalis), kad net turėjau pasiruošusi “wordo” rašinėlį naujiems psichologams, apie tai, kas su manim vyksta, nes kiekvieną kartą pasakoti iš naujo tą patį mane dar labiau vedė į neviltį. Galvojau, kad išeiti iš tokios siaubingos būsenos man niekada nepavyks.
Prireikė šiek tiek laiko, kol atradau nuostabią psichologę. Tada dingo ir visi vaistai. Ji grąžino man norą gyventi. Dėkoju Tau kiekvieną dieną. Turiu pasakyti neapsakoma ačiū ir kunigui Algirdui Toliatui. Jo palaikymas ir žodžiai suteikė daug stiprybės. Kaip jis pasakytų: “Gyvenimo kelionėje reikia išmokti dvasios baleto – padaryti tai, kas nuo tavęs priklauso, ir palikti, ko nepajėgi, negali, kas turi savaime išsispręsti.”
Dabar įdomiausia dalis – kodėl man taip nutiko. Pirmiausia dėl to, kad norėjau visiems įtikti ir patikti. Man buvo svarbiau, ką apie mane pagalvos kiti, ir tai, kokią jie nori mane matyti. Man buvo svarbu, kad mane įvertintų, dėl to elgiausi pagal kitų man primestus lūkesčius ir reikalavimus. Supratau, kad pamažu prarandu savo gyvenimą ir gyvenu dėl kitų. O atrodo reikėjo tiek nedaug– tik būti sąžiningai su savimi. Aktorius Jim Carrey sakė: “Depression is your body saying f*ck you, I don’t want to be this character anymore, I don’t want to hold up this avatar that you’ve created in the world. It’s too much for me. You should think of the word ‘depressed’ as ‘deep rest.’ Your body needs to be depressed. It needs deep rest from the character that you’ve been trying to play.”
Be to, socialiniai tinklai irgi padarė savo – kai tu matai tuos tobulus gyvenimus, nori/nenori pradedi lyginti save su kitais, ir, pasirodo, nusprendi, kad esi kažkuo prastesnis ir blogesnis už juos visus. Žiūrėk, tas laimingesnis, tas gražesnis, tas turtingesnis. O blogiausia, kad aš pati save išgąsdinau. Bijojau prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą – ir štai kur atsidūriau. Kituose ieškojau išsigelbėjimo, bet gelbėtis pradėjau tik tada, kai supratau, kad tik aš pati esu atsakinga už save. Pirmiausia sau turi jausti pagarbą, o ne tikėtis iš kitų žmonių pripažinimo. Nes ne kiti turi tave įvertinti ar pripažinti – pats viduje turi būti ramus, tada nereikės nei kitų žmonių tam, kad būtum laimingas.
Dar turėjau didžiulį norą kontroliuoti situacijas, žmones, jų elgesį. Aš primygtinai reikalavau, kad viskas klostytųsi taip, kaip aš noriu. Bet kai supratau, kad taip nebus – kilo pyktis ir liūdesys. Maždaug: “Dabar norėčiau guminukų”. Bet ne visi norai pildosi. Kaip mano psichologe pasakytų: dantis juk irgi nesugenda per vieną dieną, kol reikia jį rauti lauk. Nors supratau, kad šiandien žmonės vis dėl to skiria daugiau dėmesio dantų higienai, nei savo psichologinei savijautai.
Aš ilgai nenorėjau savęs priimti, tiesiog tokios, kokia esu. Nenorėjau savęs pažinti, įsigilinti, ir suprasti , kad nebus mano valia. Aš nuolat kaltinau save dėl visų nesėkmių, kartojau sau, kad esu nieko verta. Ir tai buvo mano didžiausia klaida. Viskas pasikeitė tada, kai pradėjau galvoti, kaip su manim elgtųsi geriausia draugė vienoj ar kitoj situacijoj? Taip ir aš pati pradėjau su savimi elgtis – sau tapau geriausia drauge (būtent taip gimė naujas tinklaraščio pavadinimas). Baigėsi savęs užgauliojimai, menkinimai, gailėjimai.
Kaip šiandien prisimenu dieną prieš savo knygos pristatymą. Situacija maždaug – MIRK/GYVENK. Turėjau suimti save į rankas, sukoncentruoti visą dėmesį ir pasiruošti pristatymo kalbą, nes kitu atveju viskas žlugtų. Aišku, bijojau, kad kalba bus nerišli, padrika ir neįdomi ar suklysiu ją sakydama. Bijojau, kad atrodysiu kaip ligonė, nežinosiu kaip bendrauti su pakviestais svečiais ir dar kaip sugebėsiu šypsotis atėjusiems žurnalistams ir fotografams. Bet nusprendžiau, kad neleisiu sau sugriauti tai, ką kūriau metus ir dėl ko taip sunkiai dirbau. Pabudusi kitą rytą (o miegojau kaip kūdikis) aš visų kūnu jaučiau tokį lengvumą… Atrodo, kad kol miegojau – kažkas paspaudė RESTART mygtuką. Manau būtent tą rytą aš iš tikrųjų padėjau sveikti. Supratau, kad depresija kurį laiką buvo mane išstūmusi iš vairuotojo vietos ir pati atsisėdo ten. Bet knygos pristatymo dieną aš grįžau prie vairo ir nusprendžiau, kad daugiau neleisiu niekam jo perimti. Tiesa, pristatymas pavyko puikiai ir aš dar ilgai buvau euforijoj. Šiandien gyvenimą palyginčiau su fotoaparatu (o man taip patinka fotografuoti!). Atkreipiu dėmesį tik į tai, kas man svarbiausia, gaudau gražiausias akimirkas ir vėliau išryškinu juostą. Jei kas nors nepavyksta – darau kitą kadrą.
Noriu pasakyti, kad tas pasimatymas su savimi ne visada būna patogus ar labai malonus. Kartais labai skausmingas, kankinantis, bet galų gale pasimatymas vis tiek įvyks. Nori to ar ne. Ir gyvenimas vis tiek privers pasirinkti ką tu myli labiau: save, ar tuos, kurie tau aiškina, koks turėtum būti? Nes man atrodo, kad meilė – ir yra sakyti tiesą, kad ir kaip skauda, nepatogu ar nemalonu. O aš nusprendžiau besąlygiškai save mylėti ir dar įsimylėti savo ligą. Dėl to atsigręžiau į save ir pagaliau įsiklausiau į savo kūną, kuris prašė sustoti, ir gerai pagalvoti – koks aš iš tikrųjų esu žmogus? Pradėjau dirbti su savim. Su psichologe ir vėl ne kartą juokavom, kad brandi, bet nepaklusni siela mokosi gyventi. Čia kaip su reguliariu spintos tvarkymu – turi nuspręsti, ką išmesti, o ką palikti. Žinau, kad manęs laukia dar ilgas kelias. Bet aš pasiruošusi.
Atsimenu, kai jau sirgdama pirmą kartą paėmiau į rankas David D. Burns knygą “Geros nuotaikos vadovas”, ten buvo parašyta: “Kad ir kokia siaubinga Jūsų depresija ar koks baisus nerimas jus kamuoja, galimybės pasveikti – puikios. Gali būti, esate įtikėjęs, jog jūsų atvejis visai beviltiškas, jog jūs vienas iš tų, kuriems niekada nebus geriau, kad ir ką darytumėte. Bet anksčiau ar vėliau saulę dengiantys debesys prasisklaidys, dangus išsigiedrins ir saulė vėl ims šviesti. Kai taip nutiks, jus užlies palengvėjimas ir džiaugsmas”. Ir tai suteikė vilties. Aš labai laukiau tos akimirkos. Ir panašu ji pagaliau atėjo.
Šiandien 2018 metai. Vasario 26 diena. Gražus sutapimas, kad kaip tik šiandien mano mamytės gimtadienis. Ir nors galvojau, kad nejausti gyvenimo alkio buvo baisiausia bausmė mano gyvenime – dabar suprantu, kad tai buvo didžiausia ir geriausia dovana. Nes dar niekada iki šiol nebuvau tokia alkana – pažinti save, savo emocijas, mane supančius žmones, mylimus. Ir žinokit, kad neįmanoma savo skausmo, kančios, džiaugsmo ar pykčio perduoti kitam žmogui, nes tas pamokas, kurias turi išmokti – privalai priimti pats vienas ir dar padėkoti. Kaip mano nuostabi draugė Jovita pasakytų: „Depresija visada mažesnė už Tave. Net kai ji atrodo neaprėpiama. Ji veikia tavyje, o ne atvirkščiai. Tad jei ji – dangumi slenkantis juodas debesis, tai Tu – dangus.“
Žmonės, tikėkit, be tikėjimo bus sunku atrasti atsakymus. Ir gyvenkit. Šiandien. Atsipalaiduokit. Būkit savimi. Pradėkit lavinti gebėjimą būti laisviems nuo destruktyvių emocijų – baimės, pykčio, abejonių, kaltės ar nerimo, negatyvių žmonių ir situacijų. Kiekvienas čia esam svarbus ir reikalingas. Kiekvienas turim savo misiją.
Dabar aš jaučiuosi laisva. Dabar aš iš tikrųjų gyvenu. Ačiū!!!
Ir pabaigai ištrauka, kurią kažkada kažkur radau visai netyčia (net autoriaus neatsimenu):
27 komentarai
Aciu Tau! Verkiu, nes atrodo skaitau apie save! Aciu!
<3
Sveika Simona,
Be galo dekui uz straipsni, man tai siuo metu labai aktualu, patiriu, rodos, lygiai ta pati, ka patyrei ir tu. Norejau paklausti, ar manai, jog butum issikapsciusi ir be vaistu? Ar gailejaisi juos gerusi ar kaip tik manai jie tikrai padejo? Ir dar, kaip laikaisi dabar? Ar jautiesi visiskai nugalejusi tai, ar vis dar reikia nuolatos dirbti su savimi? Labai lauksiu atsakymu ir aciu is anksto!
Labas, Irma.
Ačiū Tau labai už komentarą! Skubu atsakyti.
Labai sunku pasakyti kaip būtų, jei būtų buvę kitaip. Matyt, toks turėjo būti mano kelias. Prisimenant tą laiką, galiu pasakyti, kad vaistai man padėjo kažkiek atsipalaiduoti, kai kada užmigti (bet ne antidepresantai, o migdomieji ir raminamieji). Bet iš esmės, jie mano problemų nesprendė. Mano psichiatras sako, kad yra atveju, kai vaistai negi būti. Mano atvejis toks tikrai nebuvo, kai pradėjau lankytis pas psichologę viskas pradėjo tvarkytis – ne tik mano psichologinė būsena, bet ir fizinė. Nutraukus gerti vaistus šalutinio poveikio irgi nebuvo, tad gal tai lyg patvirtinimas, kad antidepresantai manęs labai ir neveikė.
Šiandien yra daugiau nei metai, kai aš kas savaitę lankausi pas savo psichologę. Nuolatinis savęs stebėjimas ir psichologinė priežiūra tiesiog būtina, kaip kad dantis valytis ryte ir vakare. Būna, kad kartais vėl pasiduodu emocijoms, stresui – tada jaučiu, kaip depresija vėl bando grįžti, bet laiku save pagaunu, nes suprantu, kas vyksta, o svarbiausia KODĖL.
Labai linkiu atrasti tikrai gerą specialistą, kuris padėtų kartu pažinti Tavo būseną, priežastis, kodėl taip jautiesi, atsakymus ir kartu galėtumėt tobulėti.
Linkiu didžiausios sėkmės!
Ačiū už atsakymą. Psichoterapijos seansus jau lankau.
Šaunu! Net neabejoju, kad viskas bus gerai 🙂
Laba diena, Simona.
Gal galėtumėte pasidalinti patirtimi, kaip ir per kiek laiko pavyko susitvarkyti su nemiga? Aš dabar pati kovoju su šia liga apie du mėnesius. Kartais atrodo, kad nėra jokios vilties, bet praslinkus baisiausiam juoduliui vėl imu tikėti, kad aš tikrai išsikapstysiu. Virš mėnesio kankina nemiga, o tai tik dar labiau pablogina situaciją. Vakare išgeriu raminamąją tabletę ir miegui skirtą vaistą, tai pamiegu vos 4 val., ar net mažiau. Nežinau kodėl jos manęs neveikia, nors anksčiau nevartojau jokių psichotropinių vaistų.
Sveika, Asta. Ačiū, kad parašei. Man miegas susitvarkė palaipsniui… gerai atsimenu dieną, kai pirmą kartą po pusės metų pavyko pamiegoti pietų miego valandą, man tai buvo kaip stebuklas. Dabar jei negaliu miegoti – vadinasi nerami dūšia 🙁 geriausia būtų kreiptis į specialistą pagalbos, kuri padės suprasti nemigos priežastis.
Perskaičiau straipsnį žurnale apie Jus ir puoliau ieškoti Jūsų tinklaraščio. Visą šią blogąją ligą išgyvenu dabar jau antri metai. Ir visai negerėju. Pradžioje taip pat mėginau ieškoti konkrečių ligų kūne, deja… Supratau, kad serga mano protas ir dvasia. Lankiausi pusmetį pas vieną psichologą, deja, pagerėjimo nebuvo. Kai kurias priežastis tarsi išgvildenau, bet nuo to man visai nepalengvėjo. Šeimos gydytoja karts nuo karto parašo raminamųjų ir miegui vaistų. Bet esu visiškai apatiška. Jaučiuosi tarsi egzistuočiau-ryte nubudusi laukiu vakaro, o vakare kuo greičiau miegoti, o užmigti negaliu. Pravirkti galiu bet kada ir dėl niekų. Šeima yra, bet ji tarsi visai neįdomi. Esu aš ir mano problema…Labai sunku taip gyventi. Ką patartumėte paskaityti, nes gyvenu provincijoje ir psichologų pasirinkimo nėra (tik 1).
Sveika Jurgita.
Kovo 17 dieną su mano psichologe organizuojame susitikimą:
https://www.facebook.com/events/2036259853309355/
Pats seminaras nieko nekainuoja tačiau, konferencijų salės nuoma viešbutyje kainuoja, dėl to daliname dalyvaujančių žmonių skaičių ir prašom pervesti pinigus iš anksto iki kovo 14 dienos, kad žinotume kiek tikrai žmonių bus. Ar norėsi/galėsi?
O čia labai gera knyga, kurią rekomendavo mano psichiatras Mindaugas: http://katalikuleidiniai.lt/depresija-atsiradimo-priezastys-gydymas-ir-dvasine-pagalba/
Ir dar knyga, kurią pirmą paimiau į rankas ir kuri man suteikė vilties: https://www.knygos.lt/lt/knygos/geros-nuotaikos-vadovas-nauja-emociju-terapija/?gclid=Cj0KCQiAw9nUBRCTARIsAG11eieObsFe6nwieo6dth2DC6Une1Wg28yo_60OPl182f8M8jNWrnEteS8aApaCEALw_wcB
Renginyje labai norėčiau sudalyvauti, bet esu pažadėjusi sudalyvauti renginyje savame mieste. Čia iš tos situacijos, kad aš juk galiu ir visiems visada šypsausi. Būtinai dabar sėsiu ir užsisakysiu šias knygas. Dėkui Jums, Simona!
gal kitą kartą, pačios nukėlėm renginį į vėlesnį laiką, nes nesusirinko žmonių 🙂
Ačiū jums Simona, kad dalinatės šia neįkainojama patirtimi. Dėka jūsų jaučiuosi ne viena, suprasta ir stipresnė. Jau seniai jaučiausi ne savo vagone važiuojanti. Mes labai daug žinome kaip prižiūrėti namų apyvokos daigtus, bet ne savo vidų, kenčiame o jausmų išreikšti nemokame. Tačiau jūsų pasidalinta istorija labai motyvuoja pažvelgti į ten kur skauda normaliomis akimis ir tik tam kad laisvas važiuotum toliau. Laisvas ir laimingas. Ačiū jums širdingai!
Labai norėčiau dalyvauti jūsų kartu su psichologe organizuojamam susitikime.
Ieva
Labas, Ieva. Džiaugiuosi! Ieva, labai Tavęs lauksim: https://www.facebook.com/events/2036259853309355/
Ačiū labai, būtinai dalyvausiu😊
Perskaičiau tavo įrašą prieš porą dienų ir nešiojausi galvoj ir širdy. Panašiai kaip ir Vaivos komentare, galvojau “nu va, Burbaitės gyvenimas tai tobulas, ir ji pati tobula…”. Ir po kelių sekundžių, kai atėjo ta mintis, atsidariau tavo puslapį ir radau šį įrašą.
Ačiū, miela Simona, kad pasidalijai. Mano istorija panaši. Skiriasi detalės, bet išgyvenimai puikiai pažįstami… Kai imi bijoti, kad jau tikrai niekada nebepagerės, tik blogės, kad viskas baigta, basta… 2017 metai buvo patys sunkiausi mano gyvenime, bet įgijau išminties, kurią labai branginu. Šiuo metu esu gijimo procese.
Labai tikiuosi, kad tavo įrašas palies (ir, manau, jau palietė) daugybę žmonių.
Žmonės yra trapūs. Saugokim vienas kitą.
Labas. Na tai, mes mėgstam idealizuoti. Bet mes visi TIK ŽMONĖS. Ir visi esam lygus, važiuojame tame pačiame traukinyje. Džiaugiuosi už Tave, kad radai jėgų ir noro stotis. Kartu su mano psichologe greitu metu organizuosime susitikimą, kad visi, kurie išgyveno kažką panašaus ar nežino kaip susitvarkyti su savimi susitiktų. Bent taip galėsime pagelbėti, ar norėsi prisijungti? Kai supranti, kad esi ne vienas – drąsiau.
Taip! Ačiū, Simona:)
Labas Ieva. Ar būsi kovo 17 dieną?
https://www.facebook.com/events/2036259853309355/
Pats seminaras nieko nekainuoja tačiau, konferencijų salės nuoma viešbutyje kainuoja, dėl to daliname dalyvaujančių žmonių skaičių ir prašom pervesti pinigus iš anksto iki kovo 14 dienos, kad žinotume kiek tikrai žmonių bus
O juk atrodo neįmanoma… Simona – tokia gražuolė, protinga, savimi pasitikinti, tiek dėmesio… Nesąmonė kokia dar depresija. Tūkstančiai paauglių svajoja apie buvimą Simona. Kaip kartais gali suklaidint fasadas.
Visoms ir visiems, kuriems reikia pagalbos, o gyvena ne sostinėje, kur gausu specialistų (tikrų ir netikrų) siūlau skaityti. Žinau, kad sunku, nesinori ir atrodo, kad nepadės. Žinokit reikia. Mane išgelbėjo. Kai pradedi suvokti, kad reikia pagalbos, viskas pradeda gerėti. Gyvenimas pats pakiša tinkamas knygas, atveda tinkamus žmones.
Ačiū Jums už drąsą.
Tik atrodo, tas fasadas gali blizgėti, būti aplietas kad ir auksu, o viduj, žiūrėk – šiukšlynas. Kai žmogus serga depresija – kad ir kokia sunki ji būtų – pasveikti įmanoma. Tik reikia labai norėti, tikėti ir rasti tinkamą pagalbą!
Labas Simona !! Aš puikiai tave suprantu, nes pati buvau tokioje pačioje situacijoje…. Taip svarbu yra save mylėti o ne stengtis itikti kitiems… Kažkada irgi norėjau gyventi taip kaip pažystamos ar nepažystamos iš facebook ar instagram, bet mane taip slėgė visa tai, nes aš nesu jos… galù gale išsitryniau visus socialinius tinklus ir nebesidomiu man nepažystamu žmoniu gyvenimu.. atsiribojau nuo negatyvo kuri gaudavau iš facebook…. seniau moterys buvo stipresnės, nes gyveno savo gyvenima o ne kitu žmoniu … Aš noriu būti geriausia savo kopija, noriu kopijuoti save 🙂 .. Palaikau tave už tai, kad išdrysai kalbėti, kai visi tyli !!!!!! Nes ir aš nepasakoju to, net savo draugem… tu esi pirmoji kuriai pasisakiau 🙂 galbūt būsi mano geriausia drauge 🙂
Kalbėti būtina. Ir rasti žmogų, kuris suteiktų pagalbą irgi labai svarbu. Mes jau visi pavargom nuo tų tobulų gyvenimų 🙂 tobulos išvaizdos, vyro, kelionių, mašinų, drabužių. Žiūrim kas ką turi – o save pamirštam ir nebepuoselėjam savo sodo. Palaikau Tave! Ir lygiai taip pat Tau ačiū už palaikymą.
Teisingai 🙂 taip gerai pasakyta.. reikia puoselėti svarbiausia savo soda 🙂 būti harmonijoj pačiai su savimi.. 🙂 geros Tau dienos !!!
Ačiū, ir Tau! 🙂 laikykis ir buk stipri.
Simona, po šito straipsnio as verkiu dabar… Kaip taikliai žodis į žodį viska aprasei… Ir kaip keista kad ta vadinama “liga” depresija taip vienodai palietė mus abi… Ačiū Tau kad kalbi, kad rašai…nuo dabar tu man esi be galo artima 😢
Na tikiuosi tos ašaros džiaugsmo ir vilties. Nieko gyvenime nenutinka be reikalo! Laikykis ir būk stipri! Linkėjimai.